Barcode: 7350028546879
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 13.0 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 64.0 g |
| of which sugars | 4.8 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 7.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Mais (80%), rapsolje, krydderblanding, (_mysepulver_ (_melk_), _ostepulver_ (_melk_), salt, gjærekstrakt, aroma, surhetsregulerende middel (melkesyre, kaliumlaktat), krydderekstrakt, farge (paprikaoleoresin)).
Allergens
milk
Additives
e270
e326
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Lasagnes aux légumes
Lidl
C NOVA 4
Abricots moelleux
Lidl
A NOVA 3
Poêlée de pomme de terre grenaille
Lidl
C NOVA 3
Haricots verts extra-fins surgelés
Freshona, Lidl
A NOVA 1
Pita Bread
chef select
C NOVA 4
Instant noodles curry masala
Vitasia
NOVA 4
Courgettes en rondelles surgelées
Freshona
A NOVA 1
Instant noodles sweet and sour
Lidl, Vitasia
NOVA 4
Minitostas con sal para dipear
Snack Day
D NOVA 3
Chips à l'ancienne nature
Snack Day
D
Haricots plats coupés
Freshona
A NOVA 1
Trio de quinoa à la mexicaine
Lidl
B NOVA 3