Barcode: 4316268653510
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 35.0 kcal |
| Fat | 4.6 g |
| of which saturated | 4.3 g |
| Carbohydrates | 1.8 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Maiskölbchen, Wasser, Zucker, Branntweinessig, Speisesalz
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Sunflower seeds
Market Basket
A NOVA 3
Butterbread
C NOVA 4
White swirl spread
E NOVA 4
Whole Almonds Raw
Market Basket
A NOVA 1
12 Sliced Hot Dog Buns
C NOVA 4
Creamy Peanut Butter
Market Basket
C NOVA 4
100% whole wheat hot dog rolls, whole wheat
A NOVA 4
Roasted No Salt Almonds
Market Basket, Market Basket Inc.
D NOVA 1
Market basket, 100% whole wheat
Market Basket, Market Basket Inc.
B NOVA 3
Market basket, whole grain bread, country white
Market Basket
C NOVA 4
Pineapple tidbits
Market Basket
D NOVA 3
12 sweet hawaiian rolls
D NOVA 4