Barcode: 0055742546101
Maïs miniature mariné
by Compliments
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
kosher
orthodox union kosher
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 55.6 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.1 g |
| of which sugars | 5.6 g |
| Fiber | 2.8 g |
| Proteins | 2.8 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
MAÏS MINIATURE, EAU, VINAIGRE, SUCRE, SEL, ACIDE CITRIQUE, EXTRAIT D'ÉPICE
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Potato Chips, Cheddar & Sour Cream
Jays, Jays Foods Inc.
E NOVA 4
Broccoli Cheese with Brown Rice Soup
Progresso
C NOVA 4
Lentil with Roasted Vegetables
Progresso
B NOVA 4
Chickpea & Noodle
Progresso
B NOVA 4
Barbecue flavored potato chips
Jays
E NOVA 4
Potato Chips
Jays, Jays Foods Inc.
E NOVA 4
open pit bbq potato chips
Jays, Jays Foods Inc.
E NOVA 4
Progresso Vegetable Classics Hearty Tomato Soup
Progresso
B NOVA 4
Kettle Cooked Potato Chips sweet hawaiian style onion
Jays, Jays Foods Inc.
D NOVA 4
Italian Style Bread Crumbs
Progresso
E NOVA 4
Potato Chips, Original
Jays
D NOVA 3
Kettle Cooked Potato Chips
E NOVA 4