Barcode: 3083680041348
Mais mit Bohnen
by Bonduelle
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
Categories
Available in
austria, bosnia and herzegovina, croatia, germany, ireland, serbia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 88.0 kcal |
| Fat | 1.9 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 5.3 g |
| Fiber | 4.4 g |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Vegetables (Sweet corn in kernels 67%, kidney beans 11%), water, salt, antioxidant : ascorbic acid (or E300), sequestrant : EDTA (or E385).
Additives
e300
e385
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
e-CLEAN Ganzer Kohl - Kimchi
NongHyup
B NOVA 3
Sweet Rice
Sungwon
B NOVA 1
Okf Boisson Aloe Vera King Ananas
La cuisine d autrefois
D NOVA 4
Algues séchées assaisonnées
B
Alod vera king
Okf
E NOVA 4
Aloe Vera King Aloe Vera Drink Natural Strawberry Taste
OKF
E NOVA 4
Roasted dried seaweed laver
Heoung Il Food
A NOVA 3
Kimchi original
Heuschen & Schrouff
A NOVA 3
Farmer's Aloe Vera
Okf
D NOVA 4
Aloe Organic
Okf
C NOVA 4
Coconut Drink Coco Natural
Okf
D NOVA 4
Boisson Aloe Vera
OKF
C NOVA 4