Barcode: 50593231
Mais Pops Original
by Legion
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
organic
eu organic
no lactose
Categories
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 390.0 kcal |
| Fat | 2.3 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 84.0 g |
| of which sugars | 0.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Natural Sweetener (Erythritol), Natural Flavors, Silica, Stevia Leaf Extract (Stevia Rebaudioside-A), Fruit and Vegetable Juice (Color)
Additives
e960
e968
Related Products in Dietary Supplements
Spiruline en comprimes
Algocorp
Spiruline
Algocorp
High Protein Küchlein Schoko
Dr. Oetker
NOVA 4
foodie Vanille
Ehrmann
NOVA 4
Acerola + Wildfrucht Lutschtabletten
Hoyer
NOVA 4
Spiruline en paillettes
Algocorp
High Protein Drink - Vanille
Netto
NOVA 4
Yogurt magri bio
Dave's Killer Bread
NOVA 4
High Protein Drink
Molkerei Gropper, Molkeri Gropper GmbH & Co. KG
NOVA 4
Omega-3 PREMIUM + Vitamin E
Schaebens
NOVA 4
Inovance Hepactiv 60 Comprimés
Inovance
NOVA 4
Isostar Powerplay High Protein 25 Erdbeere
Powerplay
NOVA 4