Barcode: 7610809087206
Maïs pour Popcorn
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
Categories
Available in
france, germany, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 377.0 kcal |
| Fat | 3.3 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 70.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 11.0 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Maïs Bio
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Fiber Complete Bran And Whole Grain Wheat Flakes
Meijer Inc.
D NOVA 4
Meijer, lightly sweetened corn & whole wheat flake cereal with granola, oat, honey & almonds
Meijer
D NOVA 4
Selects brussels sprouts
A NOVA 1
Cut leaf spinach
A NOVA 1
Meijer, toasted oats, honey nut
Meijer
D NOVA 4
Meijer, raisin bran
Meijer
D NOVA 4
Chopped Kale
Meijer
A NOVA 1
Meijer, whole grain oat cereal, toasted oats
Meijer
A NOVA 4
Crispy Rice And Wheat Flakes With Strawberries
Meijer Inc.
D NOVA 3
Meijer, raisin bran
Meijer
D NOVA 4
Organic peas & diced carrots
A NOVA 1
Mukimame shelled edamame
True goodnesd
A NOVA 1