Barcode: 9002859114113
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 513.0 kcal |
| Fat | 29.0 g |
| of which saturated | 13.0 g |
| Carbohydrates | 58.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.3 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
semoule de maïs, huile de palme, sirop de glucose en poudre, sel, exhausteur de goût : E621, E635; épices, légumes secs (tomates, oignon), arôme, colorant : E160c ; stabilisant : E330; support : E1520; extrait de paprika, huile de tournesol.
Additives
e1520
e160c
e330
e621
e635
Related Products in Snacks
Banana oaty bars
Aldi Mamia
C NOVA 3
Meatster
Eat go
E NOVA 4
cart wheels
E NOVA 4
Ginger nuts
Belmont
E NOVA 4
Crispy Chunks
Harvest Morn
E NOVA 4
Crumbly Oaties
Belmont
D NOVA 4
Cola Bottles
NOVA 4
Coleslaw
Aldi
C NOVA 4
Benefit salted caramel
Harvest Morn
C NOVA 4
Wine Gums
Dominion
D
cripsy chunks
Harvest Morn
E NOVA 4
Marzipan bar
Choceur
E NOVA 4