Barcode: 5410667150768
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 434.0 kcal |
| Fat | 12.2 g |
| of which saturated | 4.5 g |
| Carbohydrates | 71.1 g |
| of which sugars | 2.2 g |
| Fiber | 3.7 g |
| Proteins | 7.4 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
Graines de maïs, huile de palme, sel. Allergènes : fruits à coque d'_arachides_ et de _sésame_
Allergens
peanuts
sesame seeds
Related Products in Snacks
Vadelmakermakakku
Sarpi
D NOVA 4
Zip Mint Eucaminttu
Cloetta,Mynthon
B NOVA 4
Mansikkaviineri
Leipomo Rosten
D NOVA 4
Suklaa Kaurakeksi
Töysäläinen
E NOVA 4
Sablés chocolat noir
Marcel & Fils
E NOVA 3
Mansikkakermakakku
Sarpi
D NOVA 4
Salted caramel-pitko
Trube
D NOVA 4
Tippaleipä 2 kpl
Perheleipuri Salonen
D NOVA 3
Mynthon Zip Mint Menthol-Mint
Mynthon,Cloetta
C NOVA 4
Manteli laskiaispulla
Trube
D NOVA 4
Coleslaw
Huhtahyvät
C NOVA 3
Runebergintorttu arrakin makuinen
Salonen
E NOVA 4