Barcode: 4316268517850
Mais Sonnenmais
by Beste Ernte
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
no added sugar
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 71.0 kcal |
| Fat | 1.2 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 7.0 g |
| Fiber | 3.1 g |
| Proteins | 2.5 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Maiskörner, Wasser, Speisesalz
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Huile d'Olive Vierge Extra
Baghlia
Eco-Score D
Studentenfutter - Classic
Aldi, Farmer naturals, Märsch
D NOVA 3 Eco-Score D
Pinienkerne
rewe beste wahl
A NOVA 1 Eco-Score E
Walnüsse
Rewe
A NOVA 1 Eco-Score D
Penne Rigate
Panzani
A NOVA 1
Nut & fruit mix classic
Alesto, Lidl
D NOVA 1 Eco-Score D
Cup Noodles Chicken Flavor
Nissin
NOVA 4 Eco-Score B
Honey Gold Bite-Size Potatoes
Tasteful Selections
NOVA 1
Amandes
Seeberger
B NOVA 1 Eco-Score E
Pinienkerne
ja!
A NOVA 1 Eco-Score E
White bread
no name
C
Bio-Streichcreme Tomate, Paprika, Beluga-Linse
Rewe, Rewe Bio+vegan
C NOVA 4