Barcode: 4260073358200
Mais Stangen
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
vegetarian
vegan
Categories
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 383.0 kcal |
| Fat | 1.7 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 82.0 g |
| of which sugars | 1.5 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 9.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Maisgrieß 90%, Hirsegrütze 10%
Related Products in Snacks
Bacetti
Nestlé, Perugina
E NOVA 4
Milk Chocolate - Premium Chocolate
Nestlé, Perugina
E NOVA 4
chocolat blanc speculoos
Nestlé, Galak
E NOVA 4
Ovetti di cioccolato gusti assortiti sacchetto
Nestlé, Perugina
E NOVA 4
Galak popri
Nestlé, Galak
E NOVA 4
Baci Perugina Bijou Au Lait
Nestlé, Perugina
D
TOP CRUNCH - sachet billes 230g
Nestlé, Crunch, Crunch top
E NOVA 4
La truffe au chocolat à 85 % de cacao
Nestlé
E NOVA 4
Baci
Nestlé, Perugina
E NOVA 4
Nestle crunch, milk chocolate with crisp cereals bar
NOVA 4
Blanc-wit
Nestlé, Galak
E NOVA 4
Baci Bianco armonioso
Nestlé, Perugina
E NOVA 4