Barcode: 3017800109328
Maïs ultra croquant
by D'aucy
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
no gmos
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 90.0 kcal |
| Fat | 2.4 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 4.9 g |
| Fiber | 4.3 g |
| Proteins | 2.9 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Maïs en grains sans OGM, eau, sel.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cashew-Erdnuss-Mix
ja!
D NOVA 4
Bio Maronen
Rewe
C NOVA 1
Kartoffel Püree würzig
Rewe Beste Wahl
NOVA 4
Erdnüsse, geröstet & gesalzen
Ja, Rewe, The Snack & Nut Company
B NOVA 3
Rösti-Ecken
Ja!
C NOVA 4
Cashewkerne
Rewe
C NOVA 3
Sauerkirschen
Rewe
D NOVA 4
Tomaten Cremesuppe
Rewe Beste Wahl
C NOVA 4
Grüne Oliven mit Mandeln
Ja!
D NOVA 3
Creamy Erdnussbutter
Rewe, Rewe Bio
D NOVA 3
Rösti Ecken
Fertigessen, Ja!
C NOVA 4
Nüsse - Erdnüsse pikant gewürzt
ja!
D NOVA 4