Barcode: 0011225129858
Milano salami
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 392.9 kcal |
| Fat | 32.1 g |
| of which saturated | 12.5 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 28.6 g |
| Salt | 2.7 g |
Ingredients
Pork, salt, less than 2% of: dextrose, spices, lactic acid starter culture, sodium erythorbate, garlic, sodium nitrite.
Additives
e250
e316
Recipes with Similar Ingredients
Cookie, Caramel And Toffee Crunch Ice Cream Cake
5 ingredients
Turkey Stuffing With Very Low Sodium
13 ingredients
Pepperidge Farm Cookie & Caramel Ice Cream Cake
4 ingredients
Salmon And Cheese Sandwich
4 ingredients
Chocolate Cheesecake
11 ingredients
White Chocolate Cream Pie
9 ingredients
Mocha-Orange Cheesecake
16 ingredients
Related Products in Meats And Their Products
Gebakken gerookte ontbijtspek
Plus
D NOVA 4
Frikandellen
Golden
D NOVA 4
Yorkham
Plus
D NOVA 4
Mini salami worstje
Gwoon
E NOVA 4
Filet americain
D NOVA 4
Spaanse Fuet Fijne kruiden
Plus
E NOVA 4
Grillworst
Slager Kwaliteit
E NOVA 4
Spaanse Duet Met Ibérico
Plus
E NOVA 4
Frankfurters knalworst
Plus
E
Vetspek dobbelsteentjes duo
Slagers kwaliteit,Superunie
E NOVA 4
Goulashsoep met rundvlees
Plus
NOVA 4
Kipfilet
Hoogvliet
NOVA 3