Barcode: 4251099500353
Milasam
Processing
NOVA 3
Labels
low or no salt
no gluten
organic
eu organic
de oko 003
green dot
no added salt
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 217.0 kcal |
| Fat | 2.0 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 5.5 g |
| of which sugars | 2.2 g |
| Fiber | 1.5 g |
| Proteins | 2.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Karotten 51%, Kartoffeln 21%, Wasser, Rindfleisch 8,5%, Rapsöl 0,6%, Sonnenblumenöl 0,4%
Related Products in Baby Foods
Pear, Carrot & Mango
Once Upon a Farm
NOVA 1
Organic Smoothie Melts Tropical Greens
Once Upon A Farm
NOVA 3
Apple, Strawberry, Banana & Beet
Once Upon a Farm
NOVA 1
Toddler
Once Upon A Farm
NOVA 3
Pear, Strawberry & Carrot
Once Upon a Farm
NOVA 1
Smoothie Melts Blueberry Burst
Once Upon A Farm
NOVA 3
Tractor Wheels
Once Upon A Farm
NOVA 3
Apple Blends
Once Upon A Farm
NOVA 1
Organic Immunity Blend Apple, Cherry & Elderberry
Once Upon a Farm
NOVA 1
Fruit & Veggie Blend
Once Upon a Farm
Organic Fruit & Veggie Puffs Strawberry, Coconut & Sweet Potato
Once Upon a Farm
NOVA 3
Apple, Banana & Kale
Once Upon a Farm
NOVA 1