Barcode: 20036959
Milbona Cappuccino
by Lidl
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
rainforest alliance
Categories
Available in
germany, sweden, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 59.0 kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 8.6 g |
| of which sugars | 8.5 g |
| Fiber | 0.3 g |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Fettarme Milch, 17% Arabica-Kaffee Zucker, Kakaopulver, Stabilisatoren: Natriumcarbonate Carrageen.
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
France lait 1
France lait
NOVA 4
Hafer Drink Barista
Spar
C NOVA 4 Eco-Score C
Coca Cola Original taste
Coca-Cola
E NOVA 4
Zumo de frutos rojos
Juver
D NOVA 4
Bevanda All' Aloe
ALEO
E NOVA 4 Eco-Score C
Infusion
Prozis
Müllermilch Protein
Müller
B NOVA 4 Eco-Score E
Double filter,full flavour
Nescafé
Oat
Kirkland Signature
NOVA 4 Eco-Score C
Natrue barista
Natrue
D NOVA 3 Eco-Score C
Bebida isotónica
Freeway
D NOVA 4
Getränkesirup Cola
SodaStream
NOVA 4 Eco-Score A