Barcode: 20002077
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 61.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 6.0 g |
| of which sugars | 6.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.0 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Fettarmer Joghurt mild, 1,5% Fett
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Whipped Light Cream
Great Value
E NOVA 4
Deli Style Sliced Jalapeno & Habanero Pepper Jack Cheese
Wal-Mart Stores Inc.
D NOVA 3
Melt'N Dip Cheese
Great Value
E NOVA 4
Sweet Cream Butter Unslated
Great Value
E NOVA 4
Easy melt cheese
Great Value
E NOVA 4
Sweet Cream Butter Salted
Great Value
E NOVA 2
Deli Style Sliced Colby & Monterey Jack Cheese
Wal-Mart Stores Inc.
E NOVA 3
100% grated parmesan cheese
Great Value
E NOVA 3
Taco Blend
Great Value
D NOVA 4
Cheddar Cheese
Great Value
E NOVA 4
Brown Sugar & Cinnamon Cream Cheese Spread
Great Value
D NOVA 4
American Cheese Wow!
Great Value
E NOVA 4