Barcode: 40875651
Milbona Kefir
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
fsc
fsc mix
fsc c014047
Categories
Available in
sweden
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 48.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 4.2 g |
| of which sugars | 4.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
_Mjölk_, syrningskultur.
Allergens
milk
Related Products in Beverages
Butterscotch & chocolate hot cocoa mix, butterscotch & chocolate
NOVA 4
Caramel & Chocolate Hot Cocoa Mix
Land O Lakes,Kent Precision Foods Group Inc.
NOVA 4
Arctic white hot cocoa mix, arctic white
Land O Lakes, Land O'Lakes Inc.
NOVA 4
Creamy vanilla protein, creamy vanilla
NOVA 4
Extra Strength
C NOVA 4
Simply Lemonade
Simply
NOVA 4
Mint & chocolate hot cocoa mix, mint & chocolate
Land Lakes
NOVA 4
Stacker 2 B12 10,000% Energy Shot Acai & Pomegranate Flavor
stacker 2
NOVA 4
Cocoa Classics Chocolate Supreme Cocoa Mix
Land O Lakes
NOVA 4
Double dutch chocolate protein, double dutch chocolate
NOVA 4
Land o lakes, cocoa classics hot cocoa mix, raspberry & chocolate
Land O Lakes
NOVA 4
French vanilla & chocolate hot cocoa mix
Land O Lakes
NOVA 4