Barcode: 4056479182002
Milch
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
bioland
de oko 006
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 68.0 kcal |
| Fat | 4.0 g |
| of which saturated | 2.6 g |
| Carbohydrates | 4.8 g |
| of which sugars | 4.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
_Vollmilch_
Allergens
milk
Related Products in Dairies
2% reduced fat milk
B NOVA 1
Vitamin d whole milk
Schnucks
C NOVA 1
Fat free skim milk
B NOVA 1
Original whipped topping made with real cream, original
D NOVA 4
Fresh holiday nog 2% milk fat
E NOVA 4
Cultured lowfat buttermilk
B NOVA 4
1% fresh lowfat milk
B NOVA 1
1% Lowfat Milk
Schnucks, Schnuck Markets Inc.
B NOVA 1
2% Reducedfat Milk
B NOVA 1
Chocolate milk
E NOVA 3
1% low fat chocolate milk
D NOVA 4
Lactose Free 2% Reduced Fat Milk
Schnucks
B NOVA 1