Barcode: 4337256736268
Milch
by Rewe Bio
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
organic
naturland
nutriscore
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 66.0 kcal |
| Fat | 3.6 g |
| of which saturated | 2.4 g |
| Carbohydrates | 5.0 g |
| of which sugars | 5.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Bio Frische Vollmilch, pasteurisiert, homogenisiert, 3,5% Fett
Related Products in Dairies
Natural swiss cheese
C NOVA 3
Key food, string cheese sticks
Key Food
D NOVA 3
Key food, part skim ricotta cheese
Key Food
C NOVA 4
New york sharp cheddar cheese
D NOVA 4
Key food, blended lowfat yogurt, peach
Key Food
C NOVA 4
Key food, whole milk ricotta cheese
Key Food
C NOVA 4
Neufchatel cheese
D NOVA 4
Key food, grated parmesan cheese
Key Food, Key Food Stores Co-Operative Inc.
E NOVA 3
Heavy Cream
Urban Meadow
NOVA 4
Sharp cheddar cheese
D NOVA 4
Key food, grated romano cheese
Key Food, Key Food Stores Co-Operative Inc.
E NOVA 3
New york extra sharp cheddar cheese
D NOVA 3