Barcode: 7613269779896
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 58.0 kcal |
| Fat | 2.7 g |
| of which saturated | 1.7 g |
| Carbohydrates | 5.2 g |
| of which sugars | 5.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Lait partiellement écrémé, 2,5% de matière grasse
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Greek Yogurt Whole Milk Plain
Chobani
B NOVA 1 Eco-Score B
Elle & vire creme fraiche epaisse legere 12%mg poche 328g
Elle & vire
D NOVA 4
Apéricube Sélection du Fromager 48C
Apéricube
E NOVA 4 Eco-Score B
Thin Sliced Medium Cheddar Cheese
Lucerne
NOVA 3 Eco-Score D
Fine Cut Parmesan
Good & Gather
E NOVA 4 Eco-Score D
Nonfat plain greek yogurt
Member's Mark
A Eco-Score B
Colby Jack
Great Value
D NOVA 3 Eco-Score D
WHOLE MILK YOGHURT
Jalna
A NOVA 4 Eco-Score B
Elle & vire creme entiere epaisse bio 30%mg poche 324g
Elle & vire
D NOVA 4 Eco-Score A
ORGANIC STRING CHEESE
ORGANIC VALLEY
D NOVA 3 Eco-Score D
Queso cottage prices
Prices
B NOVA 4 Eco-Score D
Boursin Ail & Fines Herbes
Bel,Boursin,Boursin atartiner/core cheese,Fromagerie BEL
D NOVA 3 Eco-Score B