Barcode: 4056489884101
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 65.0 kcal |
| Fat | 1.4 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 9.9 g |
| of which sugars | 9.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Fettarme Milch, Zucker, Molken - erzeugnis, 0,1% Erdbeersaftkonzentrat färbendes Rote Betesaftkonzentrat, Arom Stabilisator: Carrageen; Thiamin, Riboflavin, Vitamin B6, Vitamin B12.
Additives
e407
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Sunpride Tropical Juice Drink 1 Litre
sunpride
E NOVA 4
Cranberry Juice Drink
Morrisons
C NOVA 4
sherry
Morrisons
Nourish Strawberry Yogurt Drinks
Morrisons
C NOVA 4
Ocean Spray Cranberry Classic Light
Ocean Spray
C NOVA 4
Pink grapefruit juice
Morrisons
NOVA 1
Semi Skimmed Milk
Morrisons
B
Morrisons Free From Grated Melty Alternative to Mozzarella
Morrisons
E NOVA 4
Mango Juice Drink
Iceland
D NOVA 4
5010525320663
Morrisons
C NOVA 1
Lemon, lime & mint cordial
Morrisons
NOVA 4
Ruffles Raspberry Coconut
Ruffles
NOVA 4