Barcode: 4337256208444
Milch-Drink Schoko
by Rewe, ja!
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
nutriscore
nutriscore grade b
rainforest alliance
rainforest alliance cocoa
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 70.0 kcal |
| Fat | 2.1 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 9.2 g |
| of which sugars | 9.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
_Fettarme Milch_, _Sahne_, Schokoladenpulver 3,8% (Zucker, Kakao), Zucker
Allergens
milk
Fettarme Milch
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Pure Premium Orange Juice Grovestand Lots Of Pulp
Tropicana
C NOVA 1
Tropicana Trop50 Farmstand Apple Juice 59 Fluid Ounce Plastic Bottle
Tropicana
D NOVA 4
Denny's, Apple Juice
Denny's
C
Tropicana Pure Premium Orange Strawberry Banana 12Z
Tropicana
D NOVA 4
gourmēt COLA
Gourmet Foods
NOVA 4
Tropicana Trop50 Pomegranate Blueberry 12 Fluid Ounce Plastic Bottle Single
Tropicana
C NOVA 4
Asahi
Super Dry
NOVA 3
Tropicana Trop50 Pineapple Mango Juice 59 Fluid Ounce Plastic Bottle
Tropicana
C NOVA 4
Peroni Nastro Azzurro 0.0%
Peroni
NOVA 4
Tropicana Pure Premium 100% Orange Juice No Pulp 10 Fluid Ounce Paper Carton
Tropicana
C NOVA 1
Sweet Teriyaki Beef Jerky
Bridgeford, Bridgford
NOVA 4
0.0
Asahi