Barcode: 4337256656566
Milch Drink Vanille
by Ja!
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
nutriscore
nutriscore grade b
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 66.0 kcal |
| Fat | 1.9 g |
| of which saturated | 1.2 g |
| Carbohydrates | 9.0 g |
| of which sugars | 9.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Fettarme Milch, Sahne, Zucker, Bourbon-Vanilleextrak färbendes Saflorkonzentrat
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Sonic, Peanut Butter Fudge Shake, Large
Sonic
E
White Castle, Monster Energy Drink
White Castle
C
Zaxby's, Apple Juice
Zaxby's
C
Red Lobster, Raspberry Margarita, Frozen
Red Lobster
E
7 Eleven, Wild Cherry Slurpee
7 Eleven
C
Firehouse Subs, Pibb Xtra, 22 Fl Oz
Firehouse Subs
B
Yard House, Sake, Bottle
Yard House
C
LongHorn Steakhouse, 1% Milk Chug
LongHorn Steakhouse
E
Taco Bell, Tequila, 80 Proof
Taco Bell
B
Applebee's, Vanilla Shake, Kids
Applebee's
E
Yard House, Lemonade, Kids
Yard House
E
Olive Garden, Cappuccino
Olive Garden
E