Barcode: 9001395390012
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 587.0 kcal |
| Fat | 39.5 g |
| of which saturated | 22.4 g |
| Carbohydrates | 52.1 g |
| of which sugars | 51.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.4 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Zucker, pflanzliche Fette (Kokosnuss, Palm, Sonnenblume, Raps) in veränderlichen Gewichtsanteilen, Vollmilchpulver 16% , Kakaobutter, Kakaomasse, Magermilchpulver, Molkenerzeugnis, Emulgator: Lecithine (Soja, Sonnenblume); natürliches Vanil - learoma.
Additives
e322
Related Products in Snacks
Gabi & Lisette, Truffles, Milk Chocolate
G & L Decadence Lc
E NOVA 4
Pop! Gourmet Popcorn, Popcorn, Chocolate Salted Caramel
Pop Gourmet Llc
E NOVA 4
Pop! Lite, Gourmet Popcorn, Sunflower Oil & Sea Salt
Pop Gourmet Llc
E NOVA 3
Pop!, Butter Toffee Popcorn, Almond Roca
Pop! Gourmet Llc
E NOVA 4
Lotus chips
A NOVA 3
Original Beef Jerky, Original
T.o.p. chops
E NOVA 3
Handcrafted gourmet popcorn
E NOVA 4
Gabi & Lisette, Milk Chocolate, Vanilla Cream Caramels
G & L Decadence Lc
E NOVA 4
Pop! Gourmet, Gourmet Potato Chips, Tajin, Lime
Pop Gourmet Llc
E NOVA 3
Pop! gourmet popcorn, cascade mix popcorn, natural white cheddar & handcrafted caramel
E NOVA 4
Pop!, rogue blue, gourmet popcorn
Pop! Gourmet Llc
E NOVA 3
Pop! gourmet popcorn, flavored popcorn, white cheddar jalapeno
Pop!I Gourmet Llc
E NOVA 4