Barcode: 7610400010016
Milch extra
by Lindt
Labels
made in swiss
Available in
france, germany, japan, morocco, romania, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 541.0 kcal |
| Fat | 31.0 g |
| of which saturated | 19.0 g |
| Carbohydrates | 57.0 g |
| of which sugars | 56.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
sugar, cocoa butter, whole milk powder, cocoa mass, lactose, skim milk powder, emulsifier (soya lecithin), barley malt extract, flavouring, may contain almonds, hazelnuts, cocoa solids: 31%min,
Allergens
gluten
milk
soybeans
Additives
e322
e322i
Related Products in Snacks
Pepperoni Pizza Flavored Puffcorn, Pepperoni Pizza
Mikesell's
E NOVA 4
Mikesell's, Puffcorn Delites
Mike-Sell's Potato Chip Co.
E NOVA 3
Mikesells
Mike-Sell's
E NOVA 3
Puffcorn delites
Mike-Sell's
E NOVA 4
Cheddar flavored puffcorn, cheddar
E NOVA 4
Mikesell's, Popcorn, Cheddar
Mike-Sell's Potato Chip Co.
E NOVA 4
Oven baked cheese curls
Mike-Sell's
E NOVA 4
Popcorn
Mike-Sell's Potato Chip Co.
E NOVA 4
Oven Baked Cheese Curls
Mikesell's
E NOVA 4
Oven baked puffcorn delites
Mike-Sell's
E NOVA 4
Mikesell's, Oven Baked Puffcorn Delites, Movie Theater Butter
Mike-Sell's Potato Chip Co.
E NOVA 4
Oven baked puffcorn delites
Mike-Sell's
E NOVA 4