Barcode: 00180733
Milch intense
by Sprüngli
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
fsc c010395
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 568.0 kcal |
| Fat | 38.7 g |
| of which saturated | 24.3 g |
| Carbohydrates | 47.1 g |
| of which sugars | 45.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.6 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Sucre, beurre de cacao, pâte de cacao, lait en poudre, beurre bouilli, émulsifiant (lécithine de soja), vanille bourbon.
Additives
e322
e322i
Related Products in Snacks
Nice!, candy drops, lemon
Nice, Walgreens Co.
E NOVA 4
Good & delish, classic style licorice, granny smith green apple
Good & Delish, Walgreens Co.
D NOVA 4
Delish, licorice
Good & Delish
D NOVA 4
Nice!, sweet & spicy bears, cinnamon
Nice, Walgreens Co.
E NOVA 4
Kettle cooked potato chips
Good & Delish, Walgreen Co.
D NOVA 4
Good & delish, soft chewing aussie style licorice, strawberry
Good & Delish, Walgreens Co.
D NOVA 4
Good & delish, licorice, blueberry acai
Good & Delish, Walgreens Co.
D NOVA 4
Nice!, peanuts, honey mustard
Nice, Walgreens Co.
D NOVA 4
Smile & Save, Molasses Soft Baked Cookies
Walgreens Co.
E NOVA 4
Nice!, corn nuggets, ranch
Nice, Walgreens Co.
D NOVA 4
Nice!, chocolate bridge mix, milk and dark chocolate
Nice, Walgreens Co.
E NOVA 4
Smile & Save, Oatmeal Raisin Soft Baked Cookies
Walgreens Co.
E NOVA 4