Barcode: 20677169
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 402.0 kcal |
| Fat | 8.2 g |
| of which saturated | 4.7 g |
| Carbohydrates | 80.4 g |
| of which sugars | 64.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
natürliches Aroma
Related Products in Dairies
365 everyday value, 1% low fat milk
365 Everyday Value, Whole Foods Market Inc.
B NOVA 1
Grade A Reduced Fat Milk
365 Everyday Value,Whole Foods Market Inc.
B NOVA 1
365 everyday value, low fat milk
365 Everyday Value, Whole Foods Market Inc.
B NOVA 1
Organic Cream Cheese
365 Everyday Value, Whole Foods Market Inc.
D NOVA 4
Whole Milk
365 WHOLE FOODS MARKET
C NOVA 1
365 everyday value, lowfat milk
365 Everyday Value, Whole Foods Market Inc.
B NOVA 1
Organic neufchatel cheese, neufchatel
365 Everyday Value, Whole Foods Market Inc.
D NOVA 4
Fat Free Milk
365 Everyday Value, Whole Foods Market Inc.
B NOVA 1
365 everyday value, skim fat free milk
365 Everyday Value, Whole Foods Market Inc.
B NOVA 1
Grade A Nonfat Milk
365 Everyday Value,Whole Foods Market Inc.
B NOVA 1
Grade A Vitamin D Milk
365 Everyday Value,Whole Foods Market Inc.
C NOVA 1
Cultured lowfat buttermilk
B NOVA 4