Barcode: 7610400010023
MILCH-NUSS
Labels
made in swiss
Categories
Available in
france, germany, morocco, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 583.0 kcal |
| Fat | 41.0 g |
| of which saturated | 16.0 g |
| Carbohydrates | 44.0 g |
| of which sugars | 42.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 9.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
sugar, hazelnuts (26%), cocoa butter, whole milk powder, cocoa mass, lactose, skim milk powder, emulsifier (soya lecithin), barley malt extract, flavouring, may contain almonds, milk chocolate contains: cocoa solids: 31% min,
Allergens
gluten
milk
nuts
soybeans
Additives
e322
e322i
Related Products in Snacks
Irish dairy cream fudge
Kate Kearney's
E NOVA 4
Cliffs of moher
Cliffs of moher
NOVA 3
iced log
Stapletons
D NOVA 4
Chocolate Caramel & Cookie Dough Vitamin & Prot
Fulfil
NOVA 4
Lily O’Briens Salted Carmel Truffles
Lily O’Briens
E NOVA 4
Chocholate almonds
Tropical Foods
E NOVA 4
Coconut and Chocolate Vitamin & Protein Bar
Fulfil
NOVA 4
Fulfil Cookies
FULFIL
NOVA 4
Creamy Caramel & Sea Salt
E NOVA 4
Irish Whiskey Fudge
Kate Kearney's
E NOVA 4
Shamrock Shortbread
O'Neill's
E NOVA 3
Cocoa Cookie Crunch
Lily O’Briens
NOVA 4