Barcode: 7610041080973
Milch Pralinéfüllung
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 563.0 kcal |
| Fat | 35.0 g |
| of which saturated | 15.0 g |
| Carbohydrates | 55.0 g |
| of which sugars | 53.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Zucker, HASELNÜSSE 14% (Splitter, gemahlen), Kakaobutter, VollMILCHpulver, Kakaomasse, MagerMILCHpulver, Pflanzenfett (Shea, Sonnenblume), MANDELN, Emulgator (SOJA-Lezithin), natürliche Aromen.
Allergens
milk
nuts
soybeans
Related Products in Snacks
Schoolsafe
Treasure mills
D NOVA 4
Treasure mills school safe chocolate
E NOVA 4
Dr. snack, rice cracker
Dr. Snack
C NOVA 4
Bursting Blueberry
School Safe,Treasure Mills
D NOVA 4
Dr. snack, churritos, hot
Dr. Snack
D NOVA 4
School safe brownie bars
E NOVA 4
Chocolate Chip Banana Bread
School Safe,Treasure Mills
E NOVA 4
Brownie Soft Baked Cookies
Treasure Mills,School Safe
NOVA 4
Mini Loaves
Treasure Mills
D NOVA 4
Blow Your Mind Birthday Cake
School Safe,Treasure Mills
D NOVA 4
Cookies
Treasure Mills
E NOVA 4
Chocolate Chip Soft Baked Cookies
Treasure Mills,School Safe
D NOVA 4