Barcode: 4008728032286
Milch Röllchen
by Schulte
Available in
austria
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 452.0 kcal |
| Fat | 13.0 g |
| of which saturated | 11.0 g |
| Carbohydrates | 77.0 g |
| of which sugars | 49.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.3 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Zucker, Weizenmehl, Palmfett, Lak tose, Vollmilchpulver, Süßmolkenpulver, Magermilchpulver, Butterreinfett, Emul gator: Lecithine (enthält Soja); natürliches Aroma, Salz. Kann Schalenfrüchte und Hühnerei enthalten.
Related Products in Snacks
Fruit Strawberry Milk Mochi
Шоколад Мишка косолапый с орехами и вафлями
Красный Октябрь
E NOVA 4
ソフト マシュマロ (Sift Marshmallows)
NOVA 4
Utz, kettle cooked potato chips
Utz
D
Халва с арахисом Дружба
ротфронт
NOVA 4
Шоколад тёмный с пищевыми волокна и ванильный без сахара
Eco botanika
NOVA 4
キッシーの瓦版煎餅 国会版
NOVA 4
вафли Коровка вкус "Топлёное молоко"
РотФронт
NOVA 4
丰富奶油芝士热狗
newdays, 株式会社東京下町らば
NOVA 4
McVitie’s Digestives Original
McVitie's
E NOVA 4
Ichi-ban tako-senbei
E NOVA 4
Chocolate Biscuits
7-Eleven
NOVA 4