Barcode: 20131579
Milch + Schokolade
by Mister CHOC
Labels
sustainable
sustainable farming
sustainable palm oil
nutriscore
rainforest alliance
roundtable on sustainable palm oil
utz certified
utz certified cocoa
Categories
Available in
finland, france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 568.0 kcal |
| Fat | 36.4 g |
| of which saturated | 20.6 g |
| Carbohydrates | 51.8 g |
| of which sugars | 50.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.8 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
C D Mister CHOC Milch+ Schokolade NUTRI-SCORE ASHISEN BIBEN Mister CHOC Mister CHOC 11 Riegel Mister CHOC CHOC 200 9
Allergens
milk
Related Products in Snacks
CHIPS DE MAIS NATURE SANS GLUTEN
Amaizin
C NOVA 3
cheesecake New York Style
D NOVA 4
Chips de Maïs Chili Sans Gluten
Amaizin
D NOVA 3
Alsa Préparation pour Brownie Chocolat Noisettes 340 g Lot de 3
Alsa
NOVA 4
Alsa moelleux coco et vanille des Isles
Alsa
NOVA 4
Scrocchi
panetteria di sergio
D NOVA 3
Viennetta Choco Nut
algida
E NOVA 4
Koek & speculaas mix
Verstegen
NOVA 3
Vegetable Chips
trafo
D NOVA 3
Sucette
double up
NOVA 4
Limoncello koekjes
delizioso
D NOVA 4
Paris brest
Alsa
NOVA 4