Barcode: 4316268388825
Milchcreme-Eier (Erdbeer)
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
sustainable farming
utz certified
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 556.0 kcal |
| Fat | 34.6 g |
| of which saturated | 26.6 g |
| Carbohydrates | 52.1 g |
| of which sugars | 52.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.7 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Zucker, Palmfett, 17% Vollmilchpulver, Kakaobutter, Kakaomasse, Magermilchpulver, Süßmolkenpulver, Laktose, Emulgator: Lecithine; Vanilleextrakt, färbendes Lebensmittel: Rote Bete-Saft - konzentrat; natürliches Aroma.
Allergens
milk
Additives
e322
Related Products in Snacks
Balanced Breaks Sweet
Sargento
E NOVA 4
Mini Choux Chèvre Poivre .
Casino
E NOVA 4
20 Gougères emmental comté surgelées
Monique ranou
D NOVA 3 Eco-Score C
Protein, popcorn, truffle, and white cheddar
Kloud
D NOVA 4 Eco-Score B
Biscuits apéritifs Mini choux saveur chèvre et poivre paquet de 60g
U
E NOVA 4
20 gougères au fromage
Maison Bolard
D NOVA 3 Eco-Score D
Assortiment cRoiss
Hacendado,Belcan
E Eco-Score B
Mini choux saveur bleu et noix
Auchan
E NOVA 4
Gougères
Maison Bolard
D NOVA 4 Eco-Score D
12 petits choux escargots Bourgogne
Thiriet
E NOVA 4
Chocolate Chip Cookie Dough
Kirkland Signature
NOVA 4
Smooth Milk Chocolate
Galaxy
E NOVA 4 Eco-Score E