Barcode: 4061459694215
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 65.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 9.2 g |
| of which sugars | 8.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Fettarme Milch (90 %), Zucker, Molkenerzeugnis, Erdbeersaftkonzentrat (0,1 %), färbendes Rote Betesaftkonzentrat, Aroma, Stabilisator Carragen, Vitamin B1 (Thiamin), Vitamin B2 (Riboflavin), Vitamin B6, Vitamin B12.
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Netto BOISSON ORANGE PET 2L
Netto
C NOVA 4 Eco-Score C
Dinkelkaffee
Alnatura, Alnatura GmbH
D
Yop Raspberry Flavour Drinkable Yoghurt
Yoplait
D NOVA 4 Eco-Score E
ميرندا حمضيات
PepsiCo Inc.
C
Instant Gourmand - Tropical - A base de concentrés Riche en 10 vitamines
Auchan
C NOVA 1 Eco-Score E
Predator Energy
E NOVA 4
Sparkling Watermelon Lemonade
Celsius
C NOVA 4
Leffe Royale Cascade Ipa Blond 75 CL Fles
Leffe
NOVA 3 Eco-Score C
Teisseire zero
Teisseire
C NOVA 4
Teisseire citron & citron vert 0%
Teisseire
NOVA 4
Incarom Original
Incarom
B NOVA 4
CELSIUS LIVE FIT
CELSIUS
C NOVA 4