Barcode: 40272207
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 61.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 8.9 g |
| of which sugars | 8.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Teilentrahmte Milch, Molkenerzeugnis, Zucker, Aroma, Stabilisator: Carrageen, Farbstoff: Riboflavin
Additives
e101
e101i
e407
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Smoothie
D NOVA 1
Kaffeeweisser
K-CLASSIC
NOVA 4
Strong Cola
Crazy Wolf
E NOVA 4
Getränkesirup Waldmeistergeschmack
Kaufland
NOVA 4
Bio Traubensaft
K-Bio
E NOVA 1
Cola zero
K-Classic,Kaufland
C NOVA 4
Energy Drink Apfel
Kaufland, Crazywolf
Barista Haferdrink
take it veggie
C NOVA 3
Crazy Wolf Energy Drink Tropical Geschmack
Crazy Wolf
E NOVA 4
K-Classic Haltbarer Schokodrink aus Vollmilch
K-Classic
NOVA 4
To go Smoothie
E NOVA 1
BARISTA HAFER DRINK Milch
Kaufland
C NOVA 3