Barcode: 28034315
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 114.0 kcal |
| Fat | 1.4 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 21.2 g |
| of which sugars | 6.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.7 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
reis 67,4%, zucker, modifizierte stärke, stärke, verdickungsmittel xanthan, emulgator mono-und diglyceride von speisefettsäuren, natürliches bourbon-vanille aroma.
Additives
e14xx
e415
e471
Related Products in Desserts
Creamery select premium ice cream, homestyle chocolate, homestyle chocolate
Shur Fine, Western Family Foods Inc.
D NOVA 4
Fat free fudge bars
C NOVA 4
Creamery select premium ice cream, vanilla, vanilla
Shur Fine, Western Family Foods Inc.
D NOVA 4
Premium ice cream
D NOVA 4
Shurfine, creamery select premium ice cream, banana nut
Shurfine, Western Family Foods Inc.
D NOVA 4
Creamery select premium ice cream, strawberry & homestyle vanilla, strawberry & homestyle vanilla
Shur Fine, Western Family Foods Inc.
D NOVA 4
Creamery select premium ice cream, dulce de leche, dulce de leche
Shur Fine, Western Family Foods Inc.
D NOVA 4
Daifuku Yuzu
Kitakyu
A NOVA 4
Premium ice cream
D NOVA 4
Lime sherbet
C NOVA 4
Shortcrust Cherry Pie
M&s
D NOVA 4
Western family, premium creamery select ice cream, black cherry
Western Family, Western Family Foods Inc.
D NOVA 4