Barcode: 9100000965819
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 354.0 kcal |
| Fat | 0.9 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 79.0 g |
| of which sugars | 0.2 g |
| Fiber | 1.5 g |
| Proteins | 6.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Bio-Rundkornreis
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Roggenmehl 1150
Weltgold
A NOVA 1
Sonntagsbrötchen
HIT
C NOVA 4
Paniermehl (Paneermeel)
Weltgold
B NOVA 3
Bergkirchener Krustenbrot
Glocken Bäckerei
B NOVA 3
Rosinenschnitten
GlockenBäckerei
D NOVA 4
Klosterkruste Roggenmischbrot
Glocken Bäckerei
C NOVA 1
Paniermehl
Thüringer Mühlenwerke, Weltgold
B NOVA 3
Semmel Brösel
Kronen Gold
B NOVA 3
Stollenmehl
Weltgold
NOVA 1
Hartweizen Grieß (für Nudeln)
Weltgold
A NOVA 1
Bauernschnitten Roggenmischbrot
Glocken Bäckerei
B NOVA 3
Mehl (Weizen)Typ 550
Thüringer Mühlenwerke, Weltgold
A NOVA 1