Barcode: 4008471507505
Milchreis natur
by Söbbeke
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
bioland
lebensmittel
milchreise
nachspeisen
puddings
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 109.0 kcal |
| Fat | 3.2 g |
| of which saturated | 2.1 g |
| Carbohydrates | 16.7 g |
| of which sugars | 8.6 g |
| Fiber | 0.1 g |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Salz,Stärke,Reis,Reismehl,Vollmilch,Rote Beete,Unraffinierter Rohrzucker
Allergens
milk
Related Products in Desserts
Glace chocolat
Leader Price
D NOVA 4
Glace artisanale Sésame Noir - Raimo
Raimo
C NOVA 4
Maxi Crêpe Grand Marnier x4
Leclerc
E NOVA 4
Gelatina sabor cereza
BC La Campagnola
NOVA 4
Riz au lait- Rhum Raisins
Nestlé
C NOVA 4
Glace artisanale Thé Vert Matcha - Raimo
Raimo
D NOVA 4
Syrup Sponge Pudding
Tesco
E NOVA 4
Christmas pudding
Tesco
D NOVA 4
ขนมหวานรสช็อกโกแลตสีแดงเคลือบแครนเบอรี่อบแห้ง - 50 g
Dean & Deluca
E
Sorbet artisanal Cocktail de Fruits Rouges - Raimo
Raimo
C NOVA 4
CHOCO CRISP
Gelatelli
E NOVA 4
Glace artisanale aromatisée à la Rose - Raimo
Raimo
D NOVA 4