Barcode: 4025500170615
Milchreis Zero Kirsche
Labels
no added sugar
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 73.0 kcal |
| Fat | 1.9 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 10.8 g |
| of which sugars | 3.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.7 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Vollmilch, Wasser, Buttermilch, 6.7% Kirsche, 6,7% Reis, modifizierte Stärke, Speisesalz, Verdickungsmittel Guarkernmehl, Pektine
Allergens
milk
Additives
e14xx
e412
e440
Related Products in Desserts
Premium chocolate classic ice cream
D NOVA 4
Publix Premium Ice Cream Vanilla
Publix
D NOVA 4
Banana pops freeze n dip chocolate covered banana
Concord Foods
E NOVA 4
Neapolitan vanilla
D NOVA 4
Lactaid, ice cream, berry chocolate crumble
Lactaid
D NOVA 4
Chocolatey chip
D NOVA 4
Heavenly Hash Icecream
Publix
D NOVA 4
Premium classic chocolate chip cookie dough ice cream
Publix
D NOVA 4
Premium strawberry classic ice cream with strawberries
Publix
D NOVA 4
Premium classic buttery ice cream with brown
D NOVA 4
Premium classic vanilla ice cream with sweet
Publix
D NOVA 4
Premium chocolate almond classic ice cream
Publix
D NOVA 4