Barcode: 4800361415293
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 392.0 kcal |
| Fat | 10.4 g |
| of which saturated | 4.6 g |
| Carbohydrates | 60.8 g |
| of which sugars | 45.4 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 13.3 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Extract of Malt Barley and Starch, Skimmed Milk Powder, Sugar, Cocoa, Vegetable Oil, Whey Powder, Calcium Phosphate, Magnesium Carbonate, Vitamins (C, B3, B6, B2, D, B12), Ferric Pyrophosphate, Vanillin (Artificial Flavor).
Allergens
gluten
milk
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
non-dairy coconut beverage
Vita Coco
B NOVA 4
Siggi's plain drinkable yogurt
Siggi's
B NOVA 1
Vita Coco Pressed
Vita Coco
C NOVA 4
Probiotic Drinkable Nonfat Yogurt - Raspberry
Siggi's,The Icelandic Milk And Skyr Corporation
B NOVA 4
coconut water with pineapple
Vita Coco
B NOVA 1
Coconut Water
Vita Coco
NOVA 3
Smoky Ginger Ale, Smoky
Fever-tree
E NOVA 4
Strawberries & Creme Coconutmilk Beverage
Vita Coco
C NOVA 4
Organic Coconut Water
All Market Inc., Vita Coco
B NOVA 3
Madagascan Cola, Madagascan
Fever-tree
D NOVA 4
Coconut Water With Pressed Coconut
Vita Coco
B NOVA 4
Premium Tonic Water Light
Fever-Tree
C NOVA 4