Barcode: 7702024056409
Milo x 500 gr
by Nestlé
Processing
NOVA 4
Labels
contains milk
Categories
Available in
colombia, france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 80.0 kcal |
| Fat | 0.8 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 13.8 g |
| of which sugars | 10.5 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 4.6 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Extracto de Malta, Sólido Lácteos (Leche Entera en Polvo y/o Suero de Leche en Polvo), Azúcar, Cocoa en Polvo, Sales Minerales (Fosfato dicálcico, Cloruro de Sodio, Pirofosfato de Hierro), Premezcla de Vitaminas (C, D, Vitamina B6, B12), Emulsificante (Lecitina de Soya), Regulador de Acidez (Bicarbonato de Sodio), Saborizante Artificial. Contiene Leche y Gluten.
Allergens
gluten
milk
soybeans
Additives
e322
e322i
e341
e341ii
e450
e500
e500ii
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Tropical Fruit Punch
Tampico
D NOVA 4
Citrus punch
Tampico
E NOVA 4
Tampico Juice
Tampico,Niagra Bottling LLC
D NOVA 4
Soda, Tamarind
Tampico
E NOVA 4
Drink, Apple Punch
Tampico
D NOVA 4
Citrus Punch, Orange, Tangerine, Lemon
Tampico
E NOVA 4
Coconut cream
M&S
E NOVA 4
Old Fashioned Lemonade With Lime, Lemon, Lime
Tampico
E NOVA 4
Lemonade
Oel's
E NOVA 3
Flavored Punch, Pineapple Coconut
Tampico
E NOVA 4
Limonada, Lemon-Lime
Tampico
E NOVA 4
Pacific Bold Organic Dark Roast Coffee Extra Bold
Kirkland Signature
NOVA 1