Barcode: 4388860275568
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 386.0 kcal |
| Fat | 33.0 g |
| of which saturated | 22.8 g |
| Carbohydrates | 0.1 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 21.0 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Pasteurisierte Kuhmilch, Speisesalz, Säuerungskulturen, Labaustauschstoff, Farbstoffe: E160a, E160b
Additives
e160a
e160b
Related Products in Dairies
Mmmedia Crema
Nestlé
D NOVA 4 Eco-Score B
Mozzarella proteinica senza lattosio
GRANAROLO
A NOVA 3 Eco-Score B
Original Babybel
Babybel,Bel
D NOVA 3 Eco-Score D
Les mini-bûches en filet 6x25g
Soignon
D NOVA 3 Eco-Score C
YAOURT DE SAVOIE NATURE
coopérative laitière du val d'arly
B NOVA 3
Yoghurt Protein Plus! sabor Frutilla Plátano
COLÚN
A NOVA 4 Eco-Score B
Munster-Géromé AOP
Carrefour, Reflets de France
D NOVA 3 Eco-Score B
frische Bauernmilch aus Süddeutschland
Landfein, Molkerei Gropper
C Eco-Score C
Sainte - maure de touraine appelation d'origine protégée
Carrefour, Reflets de France
D NOVA 4 Eco-Score D
Soft Cheese
Stamford Street Co.
D NOVA 4 Eco-Score D
Tranches de chèvre
Soignon
D NOVA 3
Cheddar Style Slices
Black Diamond
D NOVA 4 Eco-Score D