Barcode: 2007030001463
Milsa
by Milsa
Processing
NOVA 4
Categories
beverages and beverages preparations
beverages
dairies
fermented foods
fermented milk products
desserts
dairy desserts
dairy drinks
fermented dairy desserts
fermented drinks
fermented milk drinks
yogurts
yogurt drinks
flavoured yogurt drinks
fruit flavoured yogurt drinks
strawberry yogurt drinks
yaourts a boire alleges en matieres grasses
Available in
belgium
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 65.0 kcal |
| Fat | 0.9 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.1 g |
| Salt | — |
Ingredients
yogurt 85 % with 1% fat sucks, strawberry puree 6 %, stabilizer (pectins), carrot concentrate dye, adidifant (diric acid), antioxidant (asc bic acid), acidity corrector (sodium dirates), flavoring, lactobacillus acidophilus, bifidobacterium,
Allergens
milk
Additives
e440
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Orange,Carrot &Turmeric Juice
D NOVA 1
Agua purificada
A NOVA 1
Agua Mineral Natural Carbonatada
Topo Chico
B NOVA 1
White Castle, Crave Cooler Fanta Wild Cherry, Large
White Castle
B
Sonic, Frozen Lemonade, Large
Sonic
E
Cola Light
K Menu
C NOVA 4
KING MIX Achocolatado em pó
King mix
B NOVA 4
Smoothie Banana mix
Jütro
C NOVA 1
Electrolyte water, lemon
B NOVA 4
Apple 100% Juice From Concentrate, Apple
E NOVA 1
Watermelon Flavored Carbonated Mineral Water, Watermelon
Perrier
B NOVA 4
Frutta Joy zero - Mango e mela zero
Refresco
D NOVA 4