Barcode: 26069463
Milsa vanille
by Milsa
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
nutriscore
nutriscore grade c
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 135.0 kcal |
| Fat | 5.1 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 17.0 g |
| of which sugars | 15.0 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 5.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Fromage blanc (lait), sucre, yaourt (lait), eau, sirop de glucose-fructose, amidon, arôme naturel, concentrés colorants de plantes : carotte, citrouille ; correcteurs d'acidité : acide lactique, citrate de sodium ; gousse de vanille moulue (0,02%)
Allergens
milk
Additives
e270
e331
Related Products in Dairies
Non-Fat Greek Yogurt
Chobani, Chobani Inc.
A NOVA 1
Greek Yogurt Mango on the Bottom
Chobani
A NOVA 4
Mango Low-Fat Greek Yogurt, Mango
NOVA 4
Low-fat greek yogurt
Chobani
A NOVA 4
Greek yogurt
C NOVA 4
Greek Yogurt Pineapple on the Bottom
Chobani
A NOVA 4
Lemon & cream creamy blended greek yogurt, lemon & cream
Chobani
A NOVA 4
Greek Yogurt Lowfat Plain
Chobani
A NOVA 1
Greek Yogurt
Chobani Inc.
A NOVA 3
Greek yogurt whole milk
Chobani
A NOVA 1
Low-fat greek yogurt with passion fruit on the bottom, passion fruit
Chobani
A NOVA 4
Greek Yogurt Pomegranate
Chobani
A NOVA 4