Barcode: 23014466
milsani
by Milsani
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
sustainable
animal welfare
nutriscore
nutriscore grade b
planet proof
lait de paturage
Categories
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 66.0 kcal |
| Fat | 3.6 g |
| of which saturated | 2.5 g |
| Carbohydrates | 4.7 g |
| of which sugars | 4.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
volle melk
Related Products in Dairies
2% reduced fat milk
B NOVA 3
Salted English Butter
Sainsbury's,by sainsbury's
E NOVA 2
American deli slices cheese
E NOVA 4
String Cheese
Bongards
NOVA 3
SEMI SKIMMED 1.8% FAT MILK
Sainsbury's
B NOVA 1
Farmhouse Butter
Sainsbury’s
E NOVA 2
Pasteurized process american cheese slices, american
E NOVA 4
Whole milk ricotta cheese
C NOVA 4
Pasteurized process american cheese
Field Packing Company
E NOVA 3
Forrelli, Grated Parmesan Cheese Alternative
Allied International Corp. Of Va
E NOVA 4
Forrelli, Grated Parmesan Cheese Alternative
Allied International Corp. Of Va
E NOVA 4
Heavy Whipping Cream
Food Lion
D NOVA 4