Barcode: 0606541922988
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 416.0 kcal |
| Fat | 17.1 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 56.8 g |
| of which sugars | 7.1 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 6.8 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
ENRICHED FLOUR (WHEAT FLOUR, NIACIN, REDUCED IRON, THIAMIN MONONITRATE, RIBOFLAVIN, FOLIC ACID), SUNFLOWER OIL, GRAIN BLEND (CORN, OATS, WHEAT BRAN), WHOLE WHEAT FLOUR, SUGAR, SESAME SEEDS, POPPY SEEDS, SUGAR CANE SYRUP, SALT, MONOCALCIUM PHOSPHATE AMMONIUM BICARBONATE, SODIUM BICARBONATE, ENZYMES. ALLERGEN INFORMATION: CONTAINS WHEAT AND SESAME.
Additives
e503
e503ii
Related Products in Snacks
PrimeBites Protein Brownie Chocolate Fudge
PrimeBites,AP Regimen
D NOVA 4
PrimeBites Protien Brownie Cookies & Cream Blondie
PrimeBites,AP Regimen
D NOVA 4
Protein mini muffins Chocolate Fudge
Prime Bites mini
E NOVA 4
Coated Corn Twists
Bedre' Chocolates
E NOVA 4
Bedre, Milk Chocolate, Potato Crisp
Bedre' Chocolates
E NOVA 4
Bedre, Solid Dark Chocolate
Bedre' Chocolates
E NOVA 4
Bedre, Peanut Clusters, Milk Chocolate
Bedre' Chocolates
E NOVA 4
Bedre, Caramel, Milk Chocolate
Bedre' Chocolates
E NOVA 4
Bedre, Chocolate Bar
Bedre' Chocolates
E NOVA 4
Bedre, Dark Chocolate, Raspberry
Bedre' Chocolates
E NOVA 4
Bedre, Sensations Milk Chocolate, Caramel & Pecans
Bedre' Chocolates
E NOVA 4
Bedre, Milk Chocolate Almonds
Bedre' Chocolates
E NOVA 4