Barcode: 00700788
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 402.0 kcal |
| Fat | 10.3 g |
| of which saturated | 2.4 g |
| Carbohydrates | 65.6 g |
| of which sugars | 50.2 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
129 aron Suitable 203 nut 48 allergy 1.29 . Ground Almonds (21%) Sugar. Water Cream (Milk) Raspberries (4%) Dried Egg White Unsalted Butter (Milk) Potato Starch Cocoa Mass Glucose-Fructose Syrup Cocoa Powder. 0.39 Colour: Beetroot Red Raspberry Purée. 7.9g Malted Barley flour (contains Gluten). 5.0g Glucose Syrup Sugar Syrup Gelling Agent: Pectin (from Fruits) Acidity Regulator: . 0.4g Citric Acid • Caramel Emulsifier: Soya 2g • 029 Lecithin Flavourings. Unite M&S PO B Rave Dub mar C C
Allergens
milk
Additives
e330
e440
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Snacks
Flavor Blasted Xtra Cheddar
Goldfish
NOVA 4 Eco-Score A
fuel granola chocolate
Fuel
C NOVA 4
Mini Donuts Powdered Sugar
Mrs. Freshley's
E NOVA 4
Fizzy Mix
Athlone Sweets Company
E NOVA 4
Tostitos Bite Size Rounds
Tostitos
D Eco-Score B
Butter Broiche Rolls
Tesco
D NOVA 4 Eco-Score C
Brownie batter
Lose
E NOVA 3
WHITE CHEDDAR POPCORN
Smartfood
D NOVA 4 Eco-Score B
Chocoarroz dulce de leche
Molinos Rio de La Plata
D NOVA 4 Eco-Score D
EXTRA CREAMY MILK CHOCOLATE
fin CARRÉ
E NOVA 4 Eco-Score E
Salted caramel oat bar imp
fuel,fuel 10k
NOVA 4
Organic Flapjack cocoa nib & hazelnut
Hafervoll
D NOVA 3