Barcode: 0239917012596
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 322.0 kcal |
| Fat | 24.4 g |
| of which saturated | 16.7 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 25.0 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
FY0mage à pâte pressée non cuite Ingédients : Lait de vache pasteurisé, sel, ferments lactiques, colorant : E160b, conservateur : E1105 (issu de l'œuf). Croûte non consommable A consommer rapideme ouverture Aconserver entre 0 de lot co n so m m de préÈérence avant le :
Additives
e1105
e160b
Related Products in Dairies
Thick & rich sour cream
D NOVA 4
Mozzarella shredded cheese
D NOVA 4
Half & half cream and milk
D NOVA 1
Organic Shredded Cheese
D NOVA 4
Heinen's, cream cheese, strawberry
Heinen's, Rafael Padilla & Cia S. En C.
D NOVA 4
Heavy whipping cream
D NOVA 1
Cream Cheese
Heinen's
D NOVA 4
Organic muenster sliced cheese
D NOVA 3
Organic sliced cheese
D NOVA 4
Sour cream
C NOVA 4
Heinen's, cream cheese, honey pecan
Heinen's, Rafael Padilla & Cia S. En C.
D NOVA 4
Heinen's, cream cheese, scallion
Heinen's, Rafael Padilla & Cia S. En C.
D NOVA 4