Barcode: 2423819016013
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 364.0 kcal |
| Fat | 26.0 g |
| of which saturated | 18.0 g |
| Carbohydrates | 1.5 g |
| of which sugars | 1.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 31.0 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
de vache pasteurisé, sel, ferments lactiques, présure, colorant : rocou, conservateur : E251. Origine du lait : France.
Additives
e160b
e251
Related Products in Dairies
Plain greek nonfat yogurt
A NOVA 1
Cubes Mild Cheddar Cheese
D NOVA 4
American 2% milk reduced fat pasteurized prepared cheese product singles, american
E NOVA 4
Vanilla lowfat yogurt
C NOVA 4
Plain sweetened lowfat yogurt
C NOVA 4
Cubes sharp cheddar cheese
D NOVA 4
Cream cheese
D NOVA 4
Colby & monterey jack cheese cubes
D NOVA 4
American fat free nonfat pasteurized process cheese product singles, american
D NOVA 4
Vanilla greek nonfat yogurt
A NOVA 4
Deluxe pasteurized process american cheese slices, american
E NOVA 4
Cream cheese spread
full circle. market
D NOVA 4