Barcode: 3250391501045
mimolette
by Pâturages
Labels
distributor labels
selection intermarche
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 388.0 kcal |
| Fat | 28.0 g |
| of which saturated | 21.0 g |
| Carbohydrates | 2.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 32.0 g |
| Salt | 2.8 g |
Ingredients
_Lait_ de vache pasteurisé, sel, ferments lactiques, présure, colorant : rocou, conservateur : E251.
Allergens
milk
Additives
e160b
e251
Related Products in Dairies
Kreikkalainen klassinen feta
Memmas Knossos
D NOVA 3
Emmental viipaleet
Herkkutilan
D NOVA 3
Whey100 maustamaton
SportLife Nutrition
B NOVA 4
Voi
Maitomaa
E NOVA 2
Vähälaktoosinen kevytmaito
Maire,Kaslink
B NOVA 1
Coliba Ciobănașului Cașcaval Dalia
Coliba Ciobănașului
E NOVA 3
Rahka Maisku välipalapatukka vanilja
Deliciest
E NOVA 4
Edam -juustoviipaleet
Herkkutilan
D NOVA 3
Kerma-viipaleet
Herkkutilan
D NOVA 3
Laktosfri maasdam juustoraaste
Jokilaakson Juusto
D NOVA 3
Smetana 20%
Deliciest
D
Vapaa Laktoositon raejuusto
Maitomaa
A NOVA 3