Barcode: 8720791233143
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 320.0 kcal |
| Fat | 23.9 g |
| of which saturated | 16.6 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 25.3 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
Lait de vache pasteurisé, sel, levain, présure microbienne, colorant E160b(i).
Additives
e160b
e160bi
Related Products in Dairies
Joghurt Griechischer Art Kirsche
Gläserne Molkerei
C NOVA 3
Mozzarella vegan
Mondarella
C NOVA 4
Joghurt-Maracua
Eisproduktion Müller, Haselstaller Hof
C NOVA 4
Monterey jack cheese
D NOVA 3
Frische Schlagsahne
Wiersberger Milchhof
D
Cheddar Style
Mondarella
D NOVA 4
Butterkäse
Kaisergold
E NOVA 3
Natur Joghurt Bioland Schauhof
Bioland
B NOVA 1
Bio-Mozzarella
Gläserne Molkerei
C NOVA 3
yoghurt
Velfrisk
C NOVA 4
Protein cream pistacchio
Foodspring
C NOVA 4
Viking Whey Chaos Cookie
Godsrage
D NOVA 4