Barcode: 5410834496422
Mimolette de Garde
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
saveurs en or
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 402.0 kcal |
| Fat | 30.1 g |
| of which saturated | 18.0 g |
| Carbohydrates | 2.1 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 31.0 g |
| Salt | 2.4 g |
Ingredients
LAIT provenant du Nord Pas de calais, sel/ ferments lactiques (LAIT), présure microbienne, colorant: E160b, E251, 235, 002.
Allergens
milk
Additives
e160b
e251
Related Products in Dairies
Kisla smetana
Mileram
D
Zelene doline Sour cream
Zelene doline
D NOVA 1
Škrjančev Jogurt
Kmetija Škrjanec
B
Masleni namaz
Pomurske mlekarne
D
Maslo
Zelene Doline Gurman
E
Čajno maslo
Pomurske mlekarne
E
Goudí
sayve
E NOVA 4
Čvrsti jogurt
Zelene doline
B
Jogurt navadni
Mlekarna Celeia,Engrotuš,Zelene doline
B NOVA 1
100% Natural Whey Protein Chocolate
Proteini.si
D NOVA 4
Probiotični jogurt LCA
Zelene doline, mlekarna Celeia
C NOVA 4
Jogurt jagoda
ZELENE DOLINE
B NOVA 4